Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk "ka arsye për negociata" rreth programeve të tij bërthamore nëse Bashkimi Evropian vazhdon të insistojë që Teherani të pezullojë aktivitetet për pasurimin e uraniumit. Komenti u bë nga zëdhënësi i qeverisë Gholam Hossein Elham në prag të takimit ndërmjet negociatorit iranian për çështje atomike dhe shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian Havier Solana.
XS
SM
MD
LG