Ndërlidhjet

MOSKË


Varroset sot në Moskë ish presidenti i Rusisë Boris Yeltsin, i cili vdiq në moshën 76 vjeç. Në Rusi sot është shpallur ditë e zisë kombëtare, ndërsa mijëra qytetarë kanë vazhduar t'i bëjnë nderimet e fundit presidentit të parë të Rusisë. Në mesin e pjesëmarrësve në varrim do të jenë edhe ish presidentët amerikan George Bush i vjetri dhe Bill Clinton si dhe ish lideri sovjetik Mikhail Gorbachev.
XS
SM
MD
LG