Ndërlidhjet

PORTSMOUTH


Senatori Republikan John McCain sot zyrtarisht ka hyrë në garën presidenciale 2008.
"Sot unë e shpall kandidaturën time për president të Shteteve të Bashkuara", tha McCain në shtetin New Hampshire, ku Demokratët dhe Republikanët i mbajnë zgjedhjet preliminare.
Senatori nga Arizona, John McCain, është ish pilot i marinës dhe ish i burgosur i luftës në Vietnam.
XS
SM
MD
LG