Ndërlidhjet

ORANGEBURG/SHBA


Të gjithë tetë kandidatët presidencialë të Partisë Demokratike i kanë bërë thirrje presidentit George Bush, që t'i japë fund luftës në Irak. Në mesin e tyre ishte dhe senatorja nga Nju Jorku, Hillary Clinton.
-Vetëm mund të them se nëse presidenti Bush nuk na nxjerrë nga Iraku, atëherë këtë do ta bëj unë kur të bëhem presidente, tha Hillary Clinton. Ajo nuk ka kërkuar falje dhe as që e ka quajtur gabim, votën e saj në Senat, në vitin 2002, për luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG