Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nesër në Uashington fillon takimi vjetor i nivelit të lartë ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian, me ç'rast presidenti George Bush në Shtëpinë e Bardhë e pret kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin e Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana. Ndër temat që pritet të trajtohen gjatë këtij samiti është e çështja e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG