Ndërlidhjet

ZAGREB


Mbrëmë në Zagreb vdiq ish kryeministri i Kroacisë, Ivica Raçan. Ai për shumë vite ishte lider i Pasrtisë Socialdemokrate të Kroacisë. Më 31 janar të këtij viti ishte bërë e ditur se ai po tërhiqej nga politika për shkak të sëmundjes së kancerit. Në periudhën 2000-2003, Ivica Raçan ishte kryeministër i Koracisë dhe në këtë kohë ky vend nënshkroi Marrëveshjen për stabilizim asocim me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG