Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sot në Uashington fillon takimi vjetor i nivelit të lartë midis Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.
Me këtë rast, presidenti George Bush do të presë kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kryetarin e Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso.
Në mesin e temave që do të diskutohen në takimin amerikano - evropian do jenë çështja e Kosovës dhe Afganistani, ndërsa Bush dhe Merkel pritet të nënshkruajnë edhe një deklaratë të përbashkët për energjinë dhe mbrojtjen e mjedisit.
XS
SM
MD
LG