Ndërlidhjet

PARIS


Lideri i të djathtës ekstreme Jean Marie Le Pen u bëri thirrje përkrahësve të tij që të abstenojnë nga votimi në rrethin e dytë të votimeve për president të ardhshëm të Francës, me 6 maj.
Në rrethin e parë Le Pen u rendit i katërti. Në rrethin e dytë kaluan Nicolas Sarkozy dhe Segolene Royal.
XS
SM
MD
LG