Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë mbahet sot marshi paqësor në mbështetje të ish kreministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili aktualisht gjendet në Tribunalin Ndërkombëtar të Hagës. Marshi i sotëm, i 15-ti me radhë mbahet në kuadër të fushatës "Me Ramushin", që është inicuar nga të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kryetar i së cilës është zoti Haradinaj.
Organizatorët kanë thënë se me këtë marsh dhe këtë fushatë synojnë "t'i dëshmojnë botës se nuk janë kundër drejtësisë, por kundër padrejtësive".
XS
SM
MD
LG