Ndërlidhjet

PARIS


Rivalët për president të ardhshëm të Francës Nicolas Sarkozy dhe Segolene Royal shkëmbyen akuza një ditë pas debatit televiziv për raundin e dytë të votimeve me 6 maj.
Sarkozy, i cili prin në sondazhet publike tha se ishte i "befasuar nga shkalla e agresivitetit" të treguar gjatë debatit televiziv nga kandidatja socialiste.
Royal ndërkaq tha se Sarkozy "nuk ka guxuar" që gjatë debatit të përsëris disa nga akuzat që i ka drejtuar asaj gjatë fushatës.
XS
SM
MD
LG