Ndërlidhjet

HAVANA


Autoritetet në Kubë thanë se dy rekrutë të armatosur kanë vrarë një oficer ushtrie, gjatë përpjekjeve për të rrëmbyer një aeroplan për t'u arratisur nga ujdhesa komuniste. Ministria e Brendshme tha se rekrutët kishin rrëmbyer një autobus me disa udhëtarë dhe e kishin drejtuar drejt aeroportit në Havana.
Oficeri që gjendej në autobus, është vrarë kur u përpoq t'i ndalë rekrutët, të cilët më pas janë kapur nga forcat e sigurisë para se të hipin në aeroplanin për në SHBA.
XS
SM
MD
LG