Ndërlidhjet

SHARM EL-SHEIKH


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice ka konfirmuar takimin e diplomatëve amerikanë me zyrtarë iranianë gjatë Konferencës për Irakun në Sharm el-Sheikh. Por, zonja Rice tha se në këtë takim nuk kishte marrë pjesë as ajo e as ministri i jashtëm i Iranit, Manuchehr Mottaki. Shtetet e Bashkuara dhe Irani nuk kanë marrëdhënie diplomatike prej krizës së pengjeve të vitit 1979.
XS
SM
MD
LG