Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mbretëresha Elizabetë e II-të mori pjesë në darkën shtetërore që u shtrua në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Bush.
Mbretëresha 81 vjeçare, e cila gjendet në një turne 6 ditor në Shtetet e Bashkuara tha se aleanca britaniko-amerikane do mbijetojë.
"Të ndarë e të vetëm mund të jemi të dobët. Por nëse Atlantiku na bashkon dhe nuk na ndan partneriteti ynë do jetë i fuqishëm në mbrotjje të lirisë dhe përhapjes së përparimit. Ky është mësimi që kam nxjerrë nga përvoja ime jetësore", tha Mbretëresha Elizabetë.
XS
SM
MD
LG