Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarët e Bashkimit Evropian u bënë thirrje liderëve të vendeve të Ballkanit që të marrin më shumë përgjegjësi në forcimin e bashkëpunimit rajonal, kur të takohen gjatë javës në Kroaci. "Bashkëpunimi rajonal është thelbësor për stabilitetin politik, sigurinë dhe prosperitetin ekonomik të rajonit e ardhmja e të cilit është në BE" tha kryetari i Komisionit Evropian Hoze Manuel Barroso, i cili do të marrë pjesë në takimin e së premtes.
XS
SM
MD
LG