Ndërlidhjet

PEKIN


Personi që u paraqit si redaktor i gazetës së njohur kineze "People Daily" dhe premtoi favore në këmbim të mitos, u dënua me burg të përjetshëm. Gazeta, organ i Partisë Komuniste në pushtet, tha sot se Liu Yonghong kishte deklaruar se është zëvendëskryeredaktor dhe kishte mashtruar viktimat duke u marrë rerth 500 mijë dollarë, me premtimet se do t'u siguronte punë.
XS
SM
MD
LG