Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Mbrojtjes të Bashkimit Evropian, javën e ardhshme, do të finalizojnë përgatitjet për operacionin e ardhshëm policor të BE-së në Kosovë. "Përgatitjet janë bërë, por ne nuk mund të kalojmë në fazën finale sepse presim rezolutën e Këshillit të Sigurimit" tha Cristina Gallach, zëdhënëse e shefit të diplomacisë së BE-së Havier Solana.
Ky do të jetë misioni më i madh policor i vendeve të Unionit dhe do të vendoset në Kosovë pas vendimit për statusin final.
XS
SM
MD
LG