Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer do të vizitojë presidentin e Shteteve të Bashkuara George Bush me 20 dhe 21 maj, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Sipas njoftimit, ata do të diskutojnë edhe për Kosovën si dhe për zgjerimin e NATO-s. "Presidenti do të diskutojë rreth rolit vendimtar të NATO-s në avancimin e paqes dhe sigurisë", njoftoi përmes një deklarate Shtëpia e Bardhë.
XS
SM
MD
LG