Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Demokratike Boris Tadiq, kryeministri njëherit kryetar i Partisë Demokratike të Serbisë Vojisllav Koshtunica, dhe lideri i partisë G 17 Mllagjan Dinkiq u pajtuan të formojnë qeverinë e përbashkët, njoftuan mediat serbe.
Në takimin e mbrëmshëm njoftohet se ata janë pajtuar edhe për ndërrimin e Tomisllav Nikoliqit, i zgjedhur kryetar i parlamentit.
XS
SM
MD
LG