Ndërlidhjet

KARAÇI


Të paktën 27 persona humbën jetën dhe më shumë se 100 u plagosën në përleshjet ndërmjet ithtarëve të dy forcave rivale politike në qytetin karaçi të Pakistanit.
Dhuna që shpërtheu sot ishte më e rënda deri tash në krizën politike të shkaktuar nga pezullimi i kreut të gjykatës së vendit.
Në mars, presidenti Pervez Musharraf e pezulloi Ikftar Mohamed Chaudhri, me arsyetimin se ka abuzuar me detyrën.
XS
SM
MD
LG