Ndërlidhjet

MOSKË


Plaçkitës të bankës kanë vrarë dy roje dhe kanë vjedhur 1.5 milionë dollarë nga dega e bankës më të madhe të Rusisë, Sberbank. Prokurori lokal Anatoly Uskov tha se krimi ka ndodhur në qytetin Chita në Siberi. Sipas tij, punonjësit e bankës sot i kanë gjetur kufomat e dy rojeve me duar dhe këmbë të lidhura.
XS
SM
MD
LG