Ndërlidhjet

GAZË


Të paktën dy persona u vranë dhe më shumë se 20 u plagosën në sulmet ajërore të ushtrisë izraelite në Qytetin e Gazës.
Dëshmitarët palestinezë thanë se nga sulmet është shkatërruar një ndërtesë që përdorej nga forcat e sigurisë të kontrolluara nga lëvizja palestineze Hamas. Sulmet ndodhën pas gjashtë ditësh të luftimeve ndërmjet forcave të sigurisë të grupeve rivale palestineze Hamas dhe Fatah.
Kryetari i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas ka shtyrë vizitën e planifikuar për sot në Rripin e Gazës ku duhej të diskutonte me kryeministrin Ismail Haniyah për ndaljen e luftimeve.
XS
SM
MD
LG