Ndërlidhjet

RIGË


Parlamenti i Letonisë ratifikoi marrëveshjen për kufirin me Rusinë. Sipas saj, Letonia heq dorë nga territoret e marrura nga Bashkimi Sovjetik pas Luftës së Dytë Botërore.
Liderët e Letonisë dhe të Rusisë e nënshkruan marrëveshjen gjatë marsit. Parlamenti rus ende nuk e ka ratifikuar atë.
XS
SM
MD
LG