Ndërlidhjet

VJENË


Policia e Austrisë tha se ka arrestuar nëntë vetë të dyshuar për trafikim. Të dyshuarit, që të gjithë shtetas të Turqisë, ishin arrerstuar këtë javë të dyshuar se kishin trafikuar femra nga Sllovakia, Hungaria dhe Bullgaria për të punuar si prostituta në Austri. Zyrtari policor, Georg Rabensteiner tha se shumica e femrave e dinin se do të punonin si prostituta. Nuk është e qartë se sa femra ishin të përfshira në trafikim.
XS
SM
MD
LG