Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur që mbanin uniforma të ushtrisë irakiane, kanë vrarë të paktën 15 civilë në krahinën Diyala. Unioni Patriotik i Kurdistanit tha se viktimat ishin kurdë shiitë, ndërsa fajin ua mveshi militantëve të Al Kaidës.
Po sot, ushtria e SHBA tha se tre ushtarë amerikanë janë vrarë dje në dy incidente të ndara në Bagdad dhe Al Anbar.
XS
SM
MD
LG