Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Janë liruar dy nga katër policët e kapur të premten, nga studentët islamikë. Klerikët thanë se ata janë liruar pasi policia është zotuar se do të lirojë disa studentë islamikë të burgosur kohët e fundit.
Presidenti Pervez Musharaf ka thënë se militantizmi islamik në Pakistan po rritet dhe kjo "duhet të merret parasysh".
XS
SM
MD
LG