Ndërlidhjet

TBILISI


Një figurë e opozitës në Gjeorgji është qëlluar për vdekje në kryeqytetin Tbilisi. 66 vjeçari Guram Sharadze ishte ish anëtar i parlamentit dhe udhëheqës i një lëvizje politike nacionaliste. Policia arrestoi një të dyshuar, motivet e vrasjes ende nuk dihen.
XS
SM
MD
LG