Ndërlidhjet

ASTANA


Policia e Kazakistanit ka kërkuar ndihmën e organizatave që merren me mbrojtjen e kafshëve për të shpëtuar 2000 papagaj dhe breshka.
Ato iu kapën një trafikanti kafshësh dhe shpendësh nga Uzbekistani.
Policia ka thënë se i ka të gjitha kushtet të mbajë në paraburgim njerëzit, por jo kafshët.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG