Ndërlidhjet

BEJRUT


Edhe sot ka vazhduar shkëmbim-zjarri ndërmjet trupave libaneze dhe ekstremistëve islamikë në veri të Libanit. Përleshjet që filluan para tre ditësh, kanë lënë të paktën 60 të vrarë. Sot trupat shkëmbyen zjarr artilerik me ekstremistët, të cilët janë ngulitur në kampin e refugjatëve palestinezë në Nahr al-Barad afër qytetit verior Tripoli.
Mbrëmë në Bejrut, gjashtë veta u plagosën nga një shpërtim që ndodhi afër qendrës kulturore të Rusisë.
XS
SM
MD
LG