Ndërlidhjet

NJU JORK


Human Rights Uatch i bëri thirrje Iranit që menjëherë të lirojë dijetarët dhe aktivistët iraniano-amerikanë, për të cilët organizata tha se po mbahen të burgosur në mënyrë arbitrare. Brenda muajit Irani ka arrestuar disa aktivistë me shtetësi të dyfishtë, iraniane dhe të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG