Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e Jashtme e Iranit tha se takimi ndërmjet kryenegociatorit iranian Ali Larijani dhe shefit për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Javier Solana, do të mbahet më 31 maj ashtu siç qe caktuar më parë.
Më herët zëdhënësi i ministrisë, Mohammad Ali Hosseini tha se bisedimet janë shtyrë.
XS
SM
MD
LG