Ndërlidhjet

MADRID


Policia e Spanjës tha se ka arrestuar 11 persona që dyshohen se kanë rekrutuar militantë islamikë për të luftuar në Irak dhe në Afganistan. Arrestimet janë bërë në disa qytete në rajonin verilindor të Katalonisë. Njoftohet se nuk janë gjetur armë apo mjete shpërthyese.
XS
SM
MD
LG