Ndërlidhjet

POTSDAM/GJERMANI


Ministrat e Jashtëm të G8 do të takohen nesër në Potsdam të Gjermanisë, për të harmonizuar agjendën e samitit të G8 që mbahet javën e ardhshme. Ndër temat që do të diskutohen do të jetë edhe çështja e Kosovës. Ndërkaq në agjendën e bisedimeve janë edhe propozimet e deklaruara për ndryshimet klimatike, mosmarrëveshjet nukleare me Iranin si dhe situata në Afganistan e Darfur.
XS
SM
MD
LG