Ndërlidhjet

NJU JORK


Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara, Zalmay Khalilzad tha mbrëmë se pret që sot të diskutohet rezoluta për Kosovën. Ai para gazetarëve në selinë e Kombeve të Bashkuara përsëriti mbështetjen amerikane për planin e Marrti Ahtisarit dhe foli për rëndësinë që ka zgjidhja e statusit të Kosovës për Evropën. Sot përfundon kryesia amerikane e Këshillit të Sigurimit, ndërsa prej nesër kryesuese e Këshillit të Sigurimit është Belgjika.
XS
SM
MD
LG