Ndërlidhjet

MOGADISHU


Një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në erë në një automjet të mbushur me eksploziv, afër shtëpisë së kryeministrit të Somalisë, Ali Gedi në kryeqytetin Mogadishu. Raporte të pakonfirmuara thanë se si pasojë e sulmit kanë humbur jetën rreth shtatë njerëz.
Zv ministri i Mbrojtjes Salad Ali Jelle tha se një grup i ndërlidhur me "Al Kaidën u përpoq të vrasë kryeministrin në një sulm vetëvrasës".
Ai tha se kryeministri i ka shpëtuar atentatit dhe ndodhet në një vend të sigurtë.
XS
SM
MD
LG