Ndërlidhjet

FRITAUN


Së paku 21 persona kanë vdekur nga rrëzimi i një helikopteri pasagjerësh në perëndim të Sierra Leones.
Në mesin e viktimave ishin dhe zyrtarë të sportit të Togos, që ishin në Sierra Leone për një ndeshje kualifikuese futbolli për kupën e Afrikës.
Prej vitesh Sierra Leone është e përfshirë nga luftimet mes grupeve rebele dhe forcave qeveritare.
XS
SM
MD
LG