Ndërlidhjet

GJENEVË


4.2 milionë irakianë janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre si pasojë e dhunës në vend, bën të ditur Komisariati i Lartë për Refugjatë, agjenci kjo e Kombeve të Bashkuara.
Të njëjtat burime theksuan se ka informacione, sipas të cilave autoritetet irakiane po bëjnë pak për t'i mudnësuar refugjatëve strehim dhe ushqim.
XS
SM
MD
LG