Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiq ka deklaruar se Rusia plotësisht përkrahë qëndrimet e Serbisë për Kosovën. Ai i bëri këto komente në përfundim të vizitës së tij në Moskë. " Rusia përkrahë pozicionin e Serbisë dhe u dakorduam që bashkarisht të punojmë për hapat e mëtutjeshëm" tha Jeremic pas takimeve me zyrtarë të lartë rus.
XS
SM
MD
LG