Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy vetëvrasës me bombë kanë goditur sot një xhami shiite dhe stacionin e policisë në veri të Irakut. Policia thotë se 25 persona janë vrarë ose plagosur pa dhënë detaje për dëmet. Po sot, të paktën 15 njerëz kanë humbur jetën dhe 32 janë plagosur nga shpërthimi i dy automjeteve bombë në qytetin jugor irakian Qurna. Policia tha se shpërthimet kanë ndodhur njëri pas tjetrit.
XS
SM
MD
LG