Ndërlidhjet

LIBAN


Kanë vazhduar luftimet ndërmjet ushtrisë së Libanit dhe militantëver islamikë në kampin e refugjatëve në veri të Libanit. zëdhënësi i ushtrisë libaneze tha se nëntë ushtarë janë vrarë gjatë luftimeve. Militantët kanë thënë se nga rradhët e veta janë 4 viktima.

TEHERAN
Irani ka dënuar paralajmërimet e G 8 se mund të ballafaqohet me më shumë sanksione për shkak të programit të tij bërthamor. Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Muhamed Al Hyseini tha se deklarimet e tetë vendeve më të industrializuara mund të pengojnë zgjidhjen e problemit përmes negociatave.
XS
SM
MD
LG