Ndërlidhjet

TIRANË/FUSHË KRUJË


Presidenti Bush në Pallatin e Brigadave është takuar me një grup ushtarësh dhe oficerësh shqiptarë që kanë shërbyer në misionet paqëruajtëse në Afganistan dhe Irak. Presidenti Bush shprehu mirënjohjen për ta dhe familjet e tyre. Ndalesa e rradhës e presidentit Bush në Shqipëri ishte Fushë Kruja, një qytezë në veri të Tiranës. Aty presidenti Bush u njoh nga afër me projektet e financuara nga agjensia amerikane pëer zhvillim USAID. Presidenti Bush u nderua nga Bashkia e Fushë Krujës me titullin qytetarë nderi, derisa mijëra qytetarë kishin mbushur rrugët për tyë mirëseardhur presidentin Bush. Përpara largimit nga Fushë Kruja, presidenti Bush është takuar me qytetarë duke shtrenguar duar dhe dhënë autografe. Nga ana tjetër në një agjendë të ndarë ka zhvilluar një sërë takimesh edhe zonja e parë e SHBA-ve, Laura Bush. Zonja Bush e shoqëruar nga zonja Berisha dhe Mojsiu kanë vizituar një jetimore dhe maternitetin "Nëna Mbretëreshë" në Tiranë.
XS
SM
MD
LG