Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Pjesa më e madhe e Rripit të Gazës është nën kontrollin e grupeve të armatosura që janë nën komandën e Hamasit.
Mbi 20 njerëz raportohet të kenë vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga luftimet mes grupeve rivale në territoret palestineze.
Ndërkaq numri i viktimave që nga e shtuna e kaluar arrin në 70.
Presidenti, Abbas i Autoritetit Palestinez që i takon lëvizjes Fatah dhe kryeministri Hanija që i takon Hamasit kanë bërë thirrje për t'i dhënë fund luftimeve.
XS
SM
MD
LG