Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates takohet gjatë ditës me kryeministrin e Irakut, Nuri al Maliki.
Gates pritet të kërkojë nga al Maliki përpjekje më të fuqishme në drejtim të pajtimit dhe dhënjes fund të dhunës me motive fetare. Gates është takuar paraditen e sotme me komandantët ushtarakë amerikanë në Bagdad.
Burimet ushtarake amerikane dje njoftuan për vdekjen e pesë ushtarëve të tyre, cfarë e con numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë gjatë muajit qershor në Irak në 36.
XS
SM
MD
LG