Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zëdhënësja e Bashkimit Evropian tha se shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana së shpejti do të zhvillojë bisedime të reja me kryenegociatorin Ali Larijani, lidhur me programin bërthamor të Iranit.
Solana dhe Larijani disa herë janë takuar në kuadër të përpjekjeve për të zgjidhur krizën lidhur me aktivitetet bërthamore të Iranit.
Teherani thotë se ka për qëllim të prodhojë energji elektrike, por fuqitë Perëndimore dyshojnë se Irani po zhvillon armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG