Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Policia në Amsterdam ka arrestuar më shumë se 100 afrikano-perëndimorë, si pjesë e hetimeve për mashtrime në internet.
Zëdhënësja e policisë, Sita Koenders tha se 111 personat janë arrestuar për shkak se qëndronin ilegalisht në Holandë, dhe shtoi se "tash duhet hetuar se në çfarë mënyre kanë qenë të përfshirë në mashtrimet në internet".
Policia holandeze beson se afro 2 mijë persona janë aktivë në mashtrimet në internet në mbarë vendin.
XS
SM
MD
LG