Ndërlidhjet

MILANO


Aeroporti Linate në Milano sot u mbyll për disa orë për shkak se dhjetra lepuj të egër dhe lepuj të tjerë ishin shpërndarë në pistën e aeroportit, duke penguar uljen dhe fluturimin e aeroplanëve, si dhe shkaktuan alarm të rremë në sistemin e radarit të aeroportit. Zyrtarët thanë se 61 lepujt më pas u kapën me rrjetë, ndërsa në operacion morën pjesë qindra vullnetarë.
XS
SM
MD
LG