Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat britanike dhe ato irakiane kanë vrarë të paktën 20 militantë në një sërë vërsuljesh në jug të Irakut. Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se vërsuljet janë bërë gjatë natës në qytetin shiit Amara dhe qytezën e afërt Majjar al-Kabir.
Po sot, një polic dhe një militant u vranë në përleshjet ndërmjet policisë irakiane dhe luftëtarëve të armatës Mahdi në qytetin Nasiriyah.
XS
SM
MD
LG