Ndërlidhjet

KABUL


Koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara, tha se 7 fëmijë afganë janë vrarë në një sulm nga ajri kundër një shtëpie që dyshohej si strehë e Al-Kaidës.
Për vdekjen e fëmijëve, ushtria amerikane ka fajësuar Al-Kaidën, duke thënë se militantët i përdorin fëmijët si mburoja të gjalla, dhe e dëshirojnë vdekjen e fëmijëve.
Ndërkohë, koalicioni tha se disa dhjetëra kryengritës janë vrarë në operacionin e përbashkët që dje u krye në bashkëpunim me forcat afgane në krahinën Paktika, në kufi me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG