Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtarët izraelitë sot kanë qëlluar për vdekje gjashtë militantë të dyshuar palestinezë në incidente të ndara në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor.
Po sot, shteti izraelit tha se do t'i lejojë të vendosen në Izrael rreth 200 palestinezët, të cilët largohen nga Rripi i Gazës, i cili tash kontrollohet nga Hamasi.
XS
SM
MD
LG