Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryebashkiaku i Nju Jorkut Michael Bloomberg e ka lënë partinë Republikane të presidentit George Bush, dhe tha se tash e tutje do të jetë i pavarur politikisht.Bloomberg e mori këtë vendim pas disa spekulimeve se mund të garojë si kandidat i pavarur në garën presidenciale 2008.Miliarderi Bloomberg, pronar i një kompanie financiare mediatike, ishte anëtar i Partisë Demokrate përpara se t'u bashkohet republikanëve.
XS
SM
MD
LG