Ndërlidhjet

BRUKSEL


Udhëheqësit e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian takohen sot në Bruskel ku do dikutojnë cështjen e kushtetutës evropiane si dhe për Kosovën.
Diskutimi për Kosovën vjen një ditë pas paraqitjes së tekstit të ri të projekt rezolutës në Këshillin e Sigurimit.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG